Today

Bugün

PreKUlab, Ağustos 2003 itibarıyla PreKUnil’in uluslararası haklarını elde etmiştir.

PreKUnil kullanan fenilketonüri hastaları, çok daha esnek bir diyet yaklaşımını izleyebilir ve dolayısıyla çok daha kaliteli bir yaşam sürdürme şansı bulur. Tedavinin prensipleri temelde aynıdır, yani fenilalanin (Phe) tüketimi sınırlandırılır. Fenilalanin, bütün proteinlerin içinde bulunduğu için, protein ikamesi en doğal şekilde diğer tüm amino asitleri içeren PreKUnil ile yapılabilir.

Avonil’in tablet ve toz formları vardır. Avonil, PreKUnil tabletle birlikte kullanılarak düşük-proteinli bir diyetle tedavi sürdürülebilir. Avonil Toz, su ile karıştırılır ve bu karışım yemeklerle birlikte içilir. Fenilketonüri hastalarının belirli bir diyet stratejisini takip etmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Diyet stratejileri bireye özgüdür; yani çocuğun fenilalanin toleransı kadar yaş, boy, kilo ve diğer özelliklerine bağlı olarak belirlenir. Çocuk büyüdükçe, diyet stratejisinde gerekli değişiklikleri yapmak üzere kan örnekleri alınarak düzenli olarak takip edilir.

Tedavi istenilen fenilalanin seviyelerini sağlıyorsa klasik PKU’lu çocuklarla hafif PKU’lu çocukların gelişimi arasında hiçbir fark olmaz. Birkaç yıl öncesine kadar, bir bireyin yetişkin çağa geldiğinde tedavinin durdurulabileceğine dair uluslararası yaygın kabul gören bir görüş vardı. Ancak, tedaviyi durdurmanın tümünde olmasa bile bazı vakalarda öğrenme güçlüğü, zihinsel kapasite düşüşü ve davranış değişikliklerine neden olduğu saptanmıştır. Hangi hastaların tedavisinin durdurabileceğini belirlemek mümkün değildir. Bu nedenle bizler, tedavinin yaşam boyu sürmesini öneriyoruz.

PKU’nun Tanımlanması

Fenilketonürili çocuklar, insan vücudunda doğal olarak yapılan bir işlem olan hayati fenilalanin amino asidini başka bir amino asit olan tirozine gereken şekilde dönüştürme yetersizliğiyle doğarlar. Bunun dışındaki işlevleri tamamıyla normaldir.


Read more about Identification of PKU

PKU’nun Tanımlanması

Get in touch!

   +45 58 37 31 00          info@preKUlab.com

Give us a call, write an e-mail or fill out the form below.

Get in touch
İsim

Invalid Input
E-mail

Invalid Input
Mesajınız

Invalid Input
Security (*)
Security

Invalid Input