PreKUlab's History

PreKUlab Hakkında

PreKUlab'ın hikayesi, yıllar önce fenilketonürili hastaların yaşamlarını iyileştirme konusunda önemli bir kararın alınmasından sonra başlamıştır. Bu dönemde, henüz yeni kurulmuş bir şirket olarak, daha sonra PreKUnil tablet olarak piyasaya sunulan benzersiz LNAA formülünün yaratılmasında büyük rol oynayan Danimarkalı genetikçi Prof. Dr. Flemming Güttler ve Hans Lou (Kennedy Genetik Enstitüsü, Golstrup) ile çalışılmıştır.


Söz konusu dönemlerde, klasik fenilketonürisi olan bir kişiye düşük protein kullanımı yerine, yarı serbest protein diyeti uygulanarak hastanın yaşamının kolaylaştırılması alışılmamış bir tedavi yöntemiydi.

Şirketin büyümesiyle bu hastalığın tedavisinde kullanılan klasik bir ürün olan Avonil Toz ile PreKUnil de ürün yelpazesine dahil edilmiştir.

PreKUlab, ürünlerinin dünya çapında tanınması ve onay almasını sağlamak yönünde uzun süredir yoğun bir uğraş vermektedir. Bunun sebepleri arasında uluslararası ilaç pazarının farklı gereksinimlerine yanıt vermenin yanı sıra, şirketin ürünleriyle ilgili her türlü veriyi en ince detayına kadar belgeleme isteği sayılabilir. Avustralya’nın Brisbane kentinde 2003 yılında yapılan 40. SSIEM Kongresinde, uzun yıllar PreKUlab’ın ana ürününü oluşturan PreKUnil tablet, en sonunda dünya çapında tanınma fırsatını bulmuştur.

Bu başarı Danimarka, ABD, Türkiye, Polonya gibi birçok ülkede yapılan araştırma sonuçlarının ikna edici olması ve objektif bir şekilde belgelenmesi sayesinde elde edilmiştir. SSIEM kongrelerinin (Amsterdam 2004 ve Paris 2005) ardından markanın daha iyi tanınması ve gelişmiş bir LNAA diyet takviyesi olan NeoPhe tabletlerin kullanıma sunulması mümkün olmuştur (Ağustos 2005). NeoPhe, fenilketonürinin güncel tedavisinde devrim yaratan bir üründür.

Documentation

PreKUlab's mission is to improve the quality of PKU patients' life, making it better and easier, despite the disease.


See documentet articels

Read Documentation here

Get in touch!

   +45 58 37 31 00          info@preKUlab.com

Give us a call, write an e-mail or fill out the form below.

Get in touch
İsim

Invalid Input
E-mail

Invalid Input
Mesajınız

Invalid Input
Security (*)
Security

Invalid Input